Myśl i Władza suwerenna: Różnica pomiędzy stronami

Z Zawodowy Polak
(Różnica między stronami)
(Utworzono nową stronę "'''MyŚlem - czyli my coś możemy wysłać nie jednostka!''' Czym jest prawdziwa myśl...? Z obserwacji można wywnioskować, że bardzo mały procent ludzi myśli, t…")
 
(Utworzono nową stronę "'''Władza suwerenna''' – władza zwierzchnia w kraju (na obszarze państwa), niezależna od jakiejkolwiek władzy zewnętrznej. W ustroju demokra…")
 
Linia 1: Linia 1:
'''MyŚlem - czyli my coś możemy wysłać nie jednostka!'''
'''Władza suwerenna''' – [[władza]] zwierzchnia w kraju (na obszarze [[Państwo|państwa]]), niezależna od jakiejkolwiek władzy zewnętrznej.


Czym jest prawdziwa myśl...?
W ustroju [[demokracja|demokratycznym]] władza państwa suwerennego nie podlega żadnej innej władzy poza narodem – ogółem [[Obywatelstwo|obywateli]].
W [[Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej#Zasada zwierzchności narodu (art. 4 Konstytucji)|art. 4 Konstytucji RP]] zapisano m.in. że  naród jako podmiot władzy suwerennej stanowią „wszyscy obywatele Rzeczypospolitej” niezależnie od ich przynależności [[Etniczność|etnicznej]], pozycji społecznej, wykształcenia, statusu majątkowego, wyznawanej religii, czy reprezentowanego światopoglądu (pojęcie narodu nie jest użyte w znaczeniu etnicznym (por. [[naród]]), lecz filozoficzno-społecznym, obejmującym „wszystkich obywateli Rzeczypospolitej”; demokracja uniwersalna). Swoją wolę naród jako suweren może wyrażać za pośrednictwem swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.


Z obserwacji można wywnioskować, że bardzo mały procent ludzi myśli, tzn. wymyśla rzeczy, które ułatwiałyby nauczenie procesów myślenia innych i fizycznie to robiły . Twierdzę, że to są jednostki takie jak Tadeusz Cichocki ( http://www.tcichocki.pl ), które poświęcają swój czas i pieniądze starając się przekazać swoje myślenie w kierunku dobra, przekazując swój czas nieodpłatnie, dzieląc się wiedzą oraz walcząc o dobro wspólne wszystkich.
[[Państwo]] zachowuje suwerenność wewnętrzną, jeśli jego instytucje są niezależne w podejmowaniu decyzji od innych organizacji działających na jego terytorium. Suwerenność zewnętrzna oznacza, że państwo może dobrowolnie nawiązywać równorzędne stosunki z innymi państwami, być członkiem swobodnie wybranych organizacji międzynarodowych.


Zaobserwowałem też, że wygodne życie, które prowadzi większość nazywających się ludźmi, umiera z nowiutkimi mózgami, używanymi do kopiowania bezkrytycznie błędów swoich przodków - przeszłości, budowanych na ślepej wierze, nie tylko w boga, ale też tzw. naukę, wartość pieniądza, rzekome państwo. Czy poniższe jest prawdą ? To pytanie męczy mnie i zastanawiam się czy właściwe są moje wnioski, które pozostawiam pod głębszą rozwagę ludziom, którzy myślą - wymyślają, bo według mnie 2% jest zawyżone. Jak myślisz w której grupie ludzi jesteś...?
== Zobacz też ==
* [[Suwerenność ludu]]


- 2% ludzi myśli.
[[Kategoria:Władza]]
 
- 3% ludzi myśli że myśli.
 
- 95% niewolników prędzej umrze jak pomyśli
 
Gdyby myślało 2%, to nie było by tak tragicznie, ale niestety efektów takowego myślenia nie widzę, a Tadeusz Cichocki przy pozostałych jest Bogiem, którego mądrość ogłupiony tłum chce ukrzyżować. Jeżeli ludzie nie zaczną się uczyć samodzielnego myślenia oraz uczyć od tych, którzy chcą im pomóc, to ludzkość zmierza ku samozagładzie i wyniszczeniu z chciwości i pazerności…
Po myśl sięgnij proszę zanim umrzesz !
 
Krzysztof Chudek
 
[[Plik:Myśl.jpg]]

Wersja z 14:35, 24 wrz 2021

Władza suwerennawładza zwierzchnia w kraju (na obszarze państwa), niezależna od jakiejkolwiek władzy zewnętrznej.

W ustroju demokratycznym władza państwa suwerennego nie podlega żadnej innej władzy poza narodem – ogółem obywateli. W art. 4 Konstytucji RP zapisano m.in. że naród jako podmiot władzy suwerennej stanowią „wszyscy obywatele Rzeczypospolitej” niezależnie od ich przynależności etnicznej, pozycji społecznej, wykształcenia, statusu majątkowego, wyznawanej religii, czy reprezentowanego światopoglądu (pojęcie narodu nie jest użyte w znaczeniu etnicznym (por. naród), lecz filozoficzno-społecznym, obejmującym „wszystkich obywateli Rzeczypospolitej”; demokracja uniwersalna). Swoją wolę naród jako suweren może wyrażać za pośrednictwem swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Państwo zachowuje suwerenność wewnętrzną, jeśli jego instytucje są niezależne w podejmowaniu decyzji od innych organizacji działających na jego terytorium. Suwerenność zewnętrzna oznacza, że państwo może dobrowolnie nawiązywać równorzędne stosunki z innymi państwami, być członkiem swobodnie wybranych organizacji międzynarodowych.

Zobacz też